Nauczyciel ZDROWO myślący, dobrze uczący

Jest to pierwszy autorski program edukacyjny Fundacji Marwit Smak Zdrowia. Skierowaliśmy go do nauczycieli szkół podstawowych. U podstawy programu leży przeświadczenie, że istnieje potrzeba rozpowszechniania wśród nauczycieli nowych metod i form edukacji dzieci i młodzieży z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej. Zdrowie i dobra kondycja fizyczna leżą u podstaw wysokich osiągnięć uczniów i dobrej jakości życia. Poprzez szkolenie nauczycieli w konsekwencji docieramy do uczniów z wiedzą na temat zdrowego stylu życia co kształtuje ich postawy, umiejętności i nawyki. Szkolenia promują zasady i sposoby przekazywania uczniom wiedzy o zdrowym odżywianiu i zaletach aktywności fizycznej. Naszym celem jest zwiększenie świadomości wśród dzieci na temat negatywnych skutków nadwagi i otyłości. Zaczynamy działania od pedagogów, a poprzez nich wpływamy na dzieci i rodziców.

Pobierz regulamin i program projektu

Podczas całodziennego spotkania poruszamy trzy główne bloki tematyczne:

Materiały dla nauczycieli
Zdjęcia z poprzednich edycji

Zgłoś się do programu!

Pole wymagane. Minimalna długość - 2 znaki.

Pole wymagane.