Fundacja Marwit partnerem zmagań paraolimpijskich

W szkole podstawowej w Lubiczu Górnym odbyła się IV Olimpiada Integracyjna „Razem możemy więcej”, w której wzięło udział ponad siedemdziesięcioro uczniów zarówno tych pełno, jak i niepełnosprawnych. Dzieci reprezentowały sześć różnych szkół i rywalizowały w tradycyjnych olimpijskich konkurencjach. Oprócz sportowych zmagań czekało na nie wiele atrakcji m.in. łamigłówki i eksperymenty przyrodnicze. Pod koniec imprezy odbył się pokaz talentów, podczas którego niepełnosprawni uczniowie mogli zaprezentować swoje niezwykłe umiejętności w siedmiu kategoriach: taniec, gimnastyka, prace plastyczne (figurki z modeliny oraz wycinanki z papieru), pisanie (złote myśli), konstruowanie robotów (na krótkim filmiku).

O zdrową dawkę energii podczas olimpijskich zmagań zadbała Fundacja Marwit Smak Zdrowia.